Gdynia 2014-12-18 13:58
Saperzy znowu górą

W tegorocznym turnieju halowej piłki nożnej o Puchar Dowódcy 3. Flotylli Okrętów, ponownie zwyciężyła reprezentacja 43. Batalionu Saperów z Rozewia. Królem strzelców został bsmt Michał Dybała, a najlepszym bramkarzem st. mar. Jakub Świerczyński (obaj z drużyny zwycięzców), natomiast miano najlepszego zawodnika turnieju otrzymał st. mat Przemysław Kostuch z Komendy Portu Wojennego Gdynia.

 

 

Gdynia 2014-12-18 11:26
„ORKAN” uzbrojony

W środę, 17 grudnia, w Porcie Wojennym w Gdyni odbył się trening uzbrajania okrętu rakietowego ORP „Orkan”. Po raz pierwszy do szkolenia w podawaniu i ładowaniu kontenerów z rakietami RBS 15 Mk III wykorzystano pełną jednostkę ognia. W tym przypadku osiem rakiet. Po cztery na burcie.

Foto

 

 

Gdynia 2014-12-17 07:33
Opłatek z Prezydentem RP

We wtorek, 16 grudnia, w Warszawie odbyło się żołnierskie spotkanie opłatkowe z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Obecni na nim byli marynarze z 3. Flotylli Okrętów. Dzisiaj w sposób szczególny obejmujemy serdeczną myślą żołnierzy służących na misjach w Afryce Środkowej, na Bałkanach i w Afganistanie – podkreślał prezydent Bronisław Komorowski. Spotkanie z Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych odbyło się w Wojskowej Akademii Technicznej.

 

ARCHIWUM

stopka1